TOGG Tasarımı Çin'de de Tescillenmiş Oldu !
Otomobil Haberleri

Yerli Otomobil Ne Zaman Yollarda Olacağı Belli Oldu

Bakan Varank Tarihi Açıkladı … 

Yerli otomobilimiz ile ilgili yeni haberler gelmeye başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mız Sayın  Mustafa Varank yerli otomobilimiz ile ilgili gelişmeleri bizlerle paylaştı.

Covid-19 salgını sebebi ile bu süre zarfında birkaç hafta gecikme olabileceğini ama çalışmaların planlanan şekilde devam ettiğini söyledi. Fabrikanında temellerinin yakın bir zamanda atılacağını , marka ve pazarlamayla ilgili planlarında yapılacağını belirtti. Bakanımız yerli aracımızında yola çıkacağı tarih hakkında bişgi verdi. Mustafa Varank  tarih olarak 2022 senesinin sonunu belirtti.

Ülkemiz aracının dünya fiyatlarıyla ilgili rekabet edebilecek bir fiyatta olması için çalışmalarında devam ettiğini söyleyen Bakan “Proje planlandığı şekilde devam ertmektedir. Fabrika içinde zeminde beklenilenden biraz daha fazla çalışma olacak , temilinin atılmasını bekliyoruz şuanda. 2022 yılının sonunda otomobilimizi yollarda göreceğimize inanıyoruz.Ülkemizin gururu olacak aracımızı ülkemizin yollarda göreceğiz ” diye konuştu.

“Dünya ile rekabet edebilecek bir fiyat politikası üstünde arkadaşlarımız çalışmaktadır. Ama şu anda şöyle böyle olacak demek doğru değil. Elektrikli otomobil çok büyük avantajlar sağlıyor.Şarj istasyonları ise şuan duyulan ihtiyaçların çok çok üstünde ve çeşitli yerlerde de var. ”

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir