Yenilenen Clio Şubat'ta Satışa Sunulacak
Hibrid Araba

Yenilenen Clio Şubat’ta Satışa Sunulacak

% 55’lik  bir oranla yerli özelliklere sahip olan  yeni Clio modeli 111 bin Türk Lirasından başlayan fiyatlarla Şubat 12’de satışa sunulacak.

Oyak Renault’un  Bursa’da ki tesislerinde üretimi gerçekleştirilen yeni Renault Clio  şubatta yollara çıkmaya hazırlanıyor.  Yüz milyon eurosu hibrit model olmak suretiyle  toplam  olarak 400 milyon euroluk yeni yatırımla ortaya çıkan araç ilk olarak % 55 yerlilik özelliklerine  sahip. Bütünüyle yeni üretilmiş olan yeni otomobil  Clio ile beraber hali hazırdaki versiyonunda satışlarına devam edilecek. 2020  yılı Clio satışının % 75’ini yeni model geriye  kalanının ise şuan ki modelinden  oluşması bekleniyor. Renault Mais 2020 yılının 2. yarısında devreye sokacağı  yeni Captur modeli  ile seneyi toplam olarak  % 17.6 pazar payının üzerinde kapatmayı planlıyor. Ticari otomobilde ise yeni Kangoo  model 2021 yılında ithal edilmesi hedefleniyor.

Hibrit otomobil çeşidini  2020 yılının 2. yarısında pazara çıkarmayı düşünen  Renault Mais “hibrit” versiyonlarının satışının  Türkiye’de destek bulması  için hükümete  taleplerini iletti. Renault Mais’in  Genel Müdürü olan Berk Çağdaş önemli merkezlere  hibrit motorlu otomobillerin  destek görmesi  için teklif yaptıklarını ve cevapları beklediklerini söyledi. Türkiye’de de  hibrit motorlu otomobillere yönelik bir teşvik paketinin faaliyete geçmesini istediklerini söyleyen Berk Çağdaş, 2020 yılı için 550 ile 600 bin adetlik toplam bir pazar planı yaptıklarını vurguladı. Toptan yapılan satışlarda  ise yükselişe geçen marka 2020 yılında  filo satışlarını %50, 2020 yılında ise % 40’a indirmeyi hedefliyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir