Yeni Skoda Octavia Doğal Gazlı Hali İle Karşımıza Çıktı
Otomobil Haberleri

Yeni Skoda Octavia Doğal Gazlı Hali İle Karşımıza Çıktı

Gaz İle 500 KM Yol Gidebiliyor.

Son dönemlerde hibrid ve elektrikli araçlarla ilgili çalışmalarını artıran Skoda bunların yanında alternatif yakıtlara da yöneliyor. Skoda fosil yakıtlar ile daha az salınım yapan Octavia G-Tec’i tanıtımını yaptı. Sıkıştırılmış olan  doğal gazla çalışabilen skoda Octavia G-Tec sedan station wagon ve hatchback olarak tercihlere sunuluyor.

Modelin kaputunun altında ise 130 bg güç üretebilen 1.5 lt TSI ünite bulunmakta. Otomobilde toplam kapasite 17.33 kg’a kadar ulaşabilen 3 CNG tankıyla 9 lt depoda bulunuyor. Araç doğal gaz modunda tüketimi 3.4 ile 3.6 kg /100 kilometre olarak belirtilen G-Tec model, benzin modunda ise 4.6 lt / 100 kilometre yakıt tüketimi hizmeti sunuyor.

Skoda Octavia G-Tec modeli sadece gaz ile 500 km yol alabiliyor. Benzin deposunun sağlamış olduğu 190 km ile beraber otomobilin toplam mesafesi de ortalama 700 km ye kadar ulaşabiliyor. CNG ile benzin modlarıyla da aralarındaki geçiş kullanıcının herhangi bir müdahalesine gerek duymadan otomatik olarak gerçekleşebiliyor.

CNG modu sebebi ile dijital göstergesinde modele özgü bir düzene de sahip olan 2020 Skoda Octavia G-Tec modeli hatchback gövde tipi ile tercih edilirse 455 lt, station wagon ile tercih edilirse 495 lt bagaj hacmi sunacak.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir