Yasağa Uymayan Tesla Tesisi Polisler Tarafından Basıldı
Otomobil Haberleri

Yasağa Uymayan Tesla Tesisi Polisler Tarafından Basıldı

Denetlemeye Geldiklerini Söylediler… 

Korona virüs salgını nedeniyle Elon Musk ile Tesla arasında kriz gün geçtikçe büyüyor. Tesla’nın ana fabrikası olan California’da bulunan Gigafactory geçtiğimiz haftalarda yasaklara aldırış etmeden çalışmaya başlamış ve tepkileri üstüne çekmişti.

Elon Musk’ın “tutuklama olacaksa sadece beni almalılar” sözü üstüne işbaşı kararı alınan fabrikada ise çalışmalar halen devam ediyor. Son bir kaç gündür gerginlik azalmış gibi dursa da Bloomberg’in yaptığı habere göre polisler fabrikaya ziyarette bulunmuşlar.

Konuşulan iddialara göre de tesisin aldığı önlemleri denetlemek için gelen polis ekipleri çalışanlara durumlarını da sormuşlar. Yüz maskeleri ile üretim bandında sosyal mesafe kurallarına da uyulup uyulmadığına bakan polis ekipleri daha sonra fabrikadan ayrılmış.

Polis ekiplerinin bulguları fabrikanın bağlı olduğu Alameda bölgesindeki  sağlık ekiplerine iletilecek. Alınan kararı aleyhine etkileyecek açıklama olursa fabrikanın tekrardan kapatılması gündemde olabilir. Peki  Elon Musk’ın tepkisi ne olacak ?

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir