VW ID. Charger Wallbox’ı Piyasaya Sundu
Hibrid Haberleri

VW ID. Charger Wallbox’ı Piyasaya Sundu

ID. Charger Sahibi Olan Kişiler Otomobillerini Kendi Evlerinde Şarj Edebilecek…  

VW elektrikli otomobiller için geliştirmiş olduğu kişisel kullanım göz önüne alınarak hazırladıkları şarj cihazı ID. Charger Wallbox’ı piyasaya  sundu. Avrupa genelinde 8 ülkede online sipariş alınabilecek olan cihazın tanışma için fiyatı da 399 € olarak belirlendi. 

VW yan kuruluşu olan Elli tarafından tasarlanmış olan şarj paketi markanın elektrikli otomobil serisi düşünülerek hazırlanmış olsa da Type 2 bağlantı girişine sahip olan bütün elektrikli otomobilleri şarj edebilme özelliğine sahip. Elli yöneticisi olan  Peter Diekmann, “Geçmişte kişisel şarj cihazı almak müşteriler için fazla yorucu ve zahmetli bir işti. Bunu değiştirmek istedik  ve çözüm olarak  ID. Charger satın alma sürecinden kurulumuna kadar kolaylık sunuyoruz.” diye konuştu. 

Başlangıç olarak sadece giriş versiyonuyla alınabilecek olan şarj cihazı daha sonralarda  ID. Charger Connect ile ID. Charger Pro  seçeneklerine de sahip olacak. 2  üst versiyonda müşterilerin akıllı cihazlarından şarj işlemini kontrol edebilecekleri ve uzaktan ayarlamalar yapabileceği bir gelişmiş bağlantı özellikleri de sunulacak. 

Şarj cihazları da düzenli bir şekilde yazılım güncellemeleri de almış olacak. Pro modelinde firma aracı kullanan kişilerin elektrik maliyetlerini de faturalayabilen bir entegre elektrik sayacı bulunduracak.  ID. Charger Connect ile  Charger Pro’nun fiyatları ise sırasıyla şu şekilde ;  599  € ile 849 € olacak.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir