Volkswagen'den Beş Yıl İçinde 60 Milyar Euro'luk Yatırım !
Hibrid Araba

Volkswagen’den Beş Yıl İçinde 60 Milyar Euro’luk Yatırım !

Otomobil üreticisi devi Volkswagen, 2020 ile 2024 senelerine  ait yatırım kararlarını kamuoyuna açıkladı. Açıklanan yatırım kararlarına göre, şirket 2024 senesine kadar hibrit ve elektrikli  araçların yanında birde dijital teknolojileri geliştirmeye yönelik  için  de 60 milyar Euro’luk yatırım yapmayı hedefliyor

Yapılan açıklamada ise hedeflenen yatırım kararı şirketin beş  yıl süre içinde  tesis, arsa  ve teçhizata yapılacak yatırımlarla bütün Ar-Ge çalışmalarının % 40’ından bir tık  fazla olduğunu söyleyerek, gelen son açıklamada da  yapılan plana göre % 36’lık bir artış olduğu gözlemlendi. 60 milyar Euro’luk yatırımın aşağı yukarı 33 milyar Euro’su sadece elektrik faaliyet kapsamına ayrılacak.

Alman otomobil devi Volkswagen,  60 hibritli araç ile 75 elektrikli araç veyahut  otomobil çeşidi üretmeyi hedefliyor. 2029 yılına kadar ortalama yirmi altı milyon elektrikli araç üretimi gerçekleştirecek olan Alman otomobil devi, üretime konu alan otomobillerin 20 milyonunu holdingin  modüler araç sahasını kullanarak üretmeyi amaçlıyor. Firma , 2029 yılına kadar da altı milyon hibritli otomobil satışını hedefliyor.

Bir diğer yandan da Volkswagen, BMW’nin eski  yönetici kadrosundaki  50 yaşında olan  Markus Duesmann’un Audi markasının üst yönetimine getirildiğini ve Duesmann’ın 01.04.2020’de yöneticilik  görevine başlayacağını söyledi.
admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir