Volkswagen Yeni Bir Elektrikli SUV Modeli Hedefliyor
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Volkswagen Yeni Bir Elektrikli SUV Modeli Hedefliyor

Volkswagen  markası ID’yi çeşitlendirip büyütmek istiyor. Marka seneler içinde elektrikli araç gamını daha da geliştirerek büyük kentlerde sorun çözücü araçlar sunmanın isteğinde. Firmanın son projesi olan ID, Ruggdz adı verilen ve arazi üzerinde başarılı olacak bir SUV versiyonu olabilir.

Autocar sitesinin yaptığı habere göre de Alman üretici firma her an BMW İX3 ile Mercedes – Benz EQB’nin karşısına çıkaracağı yeni versiyonu onaylayabilir. ID.4 modelinin yanında olacak olan SUV modeli bütünüyle elektrikli olacak. Söylentilere göre de modelin çok fazla kaslı olması da markanın planları arasında.

Edindiğimiz bilgilere göre de Volkswagen aracın çizimlerini çok önceden yapmış bile. C-Sütununda ise yenilikçi bir görsel olacağını belirten model ; 5 ve 7 kişilik ile LWB çeşitleriyşe satışa çıkarılabilir. Markanın öncelikli hedefi ise Kuzey Amerika ve Çin ..

Markanın Avrupa çeşitlerinde ise çok  fazla yeni modelleri bizleri bekliyor olacak. Markanın bir diğer ID modellerin de olan MEB alanının da kullanılacak olan otomobilin bütün tekerlekleri çekiş sistemine sahip olacağı belirtiliyor. Markanın başka versiyonlarından sonra da VW Grubu’nun diğer modellerinin de çıkacağını bekliyoruz.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir