Volkswagen Silikon Vadisi'ne EV Yatırımı Yapacak
Elektrikli Araçlar

Volkswagen Silikon Vadisi’ne EV Yatırımı Yapacak

VW Çalışmaları Hızlandırdı 

VW otomotiv sektöründe elektriklenme konusunu en çok ciddiye alanlardan biri. Elektrikli araçlara yapmış olduğu yatırımlarla gündemden düşmeyen marka Silikon Vadisi’ne de bir elektrikli araç yatırımı yaptı.

Marka batarya üreticisi olan QuantumScape‘teki hisse değerini de 200 milyon $ artırdı. VW’nin yapmış olduğu bu yatırımla elektrikli otomobilde mesafeyi artırmayı ve şarj süresini de azaltmayı  planlıyor.

Alman üretici marka VW, Ford’la yaptığı anlaşmada ay başında Pittsburgh merkezli olan otonom otomobil girişimiyle Arga Al’ya da 2.6 milyar $ bir yatırım yapmıştı.

VW bütün bunların yanında da Çin’deki ev üreticilerine oranla 2 milyar $^dan  fazla bir yatırım yaptığı da göz önünde bulundurulursa markanın son 1 ay içinde yeni nesil olan otomotiv teknolojilerine toplamda 5.1 milyar 4 yatırım yaptığını görüyoruz.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir