Volkswagen Şanzıman Sorunundan Kaynaklı Jetta Hibridleri Geri Çağırdı
Hibrid Haberleri

Volkswagen Şanzıman Sorunundan Kaynaklı Jetta Hibridleri Geri Çağırdı

Lider araba üreticisi olan Wolkswagen hibrid araba modeli olan jetta hibrid üretiminden kaynaklı sorundan dolayı geri çağrıldı. 

2013-2015 model yıllarından itibaren araçları potansiyel olarak etkileyen  şanzıman mekatronik kısmında ince çatlaklar oluştu.Bu oluşum sonrasın  yağ sızıntısı olduğu için yağ miktarında ve yağ basıncında sorunlar ortaya çıktı.Bu sorunların etkilediği en önemli yer ise debriyajın çalışmamasına neden olmaktadır.

Volkswagen bu sorunların bulunabileceği toplam  2.167 aracın potansiyel olarak sorunlu olabileceği ancak sadece % 1’inin kusura sahip olduğu varsayılmaktadır. Konudan etkilenen araçların  üretim tarihleri ​​ise 7 Kasım 2011 – 27 Mart 2015 arasında bulunmaktadır.

VW, 2016 modelinden sonra Jetta Hybrid’i üretiminden vazgeçti. Amerika da satışta olan Touareg hibrid modeli 4 yıl boyunca toplam 9.000 otomobil satışı oldu.

2014 Volkswagen Jetta Hibrid2014 Volkswagen Jetta Hibrid

Jetta Hybrid 2013 yılında üretilmiş bir modeldir. ve Jetta serisinde en çok yakıt tasarrufu sağlayan varyanttıdır. 27 beygirlik bir elektrik motoru ve 150 beygir gücündek 1.4 litrelik turbo-4 motoru, VW’nin  DSG olarak adlandırılan  VW’nin çift kavramalı otomatik şanzımanının 7 vitesli versiyonuna sahiptir. Toyota Prius’tan çok daha sportif sürüş hissettiği zamanda (ve takip sürüşlerinde) bulduk ve EPA derecelendirmelerinde 45 mpg kazanarak kalitesini tescillenmiş oldu.

Jetta Hybrid sınırlı kullanım özelliğine sahip bir model olsa da, Volkswagen plug-in hibrid modellerinin tümünün öncüsü  olmuştur. Otomobil üreticisinin dizel skandalından sonra  bütün planlar değişti ve bugün hazırladığı (ve piyasaya sürdüğü) kitlesel pazardaki elektrikli araçlara odaklanmayı tercih etti.

Audi , sistemi daha büyük bir batarya, 102 beygirlik motor ve daha birçok yükseltilmiş bileşenle tamamlayan A3 E-Tron Sportback geçmeli hibritiyle benzer bir kurulum izledi .

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir