Volkswagen, Golf ile birlikte Hibrit sistemine geçiyor
Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Volkswagen, Golf ile birlikte Hibrit sistemine geçiyor

Volkswagen, Golf ile birlikte Hibrit sistemine geçiyor

2020 yılında Volkswagen yeni geliştirdiği motor ile birlikte artık Golf modellerini hibrit alternatif ile sunmaya başlayacak. Düzenlenen özel bir etkinlik ile tanıtılan yeni hibrit modelin, 48V motor gücüne sahip altyapıya kurulacağını tanıtıldı.

Volkswagen, Golf ile birlikte Hibrit sistemine geçiyor
Volkswagen, Golf ile birlikte Hibrit sistemine geçiyor

 Daha çok teknik detayların paylaşıldığı etkinlikte, bataryanın ve motorun nereye konulacağına dair bilgiler ve taslaklar yayınlandı. BMW ve Mercedes’in de aynı teknoloji üzerinde çalıştığını ve araçlarına uygulamak istediğini biliyoruz.

Volkswagen Golf Hibrit ile her km daha ucuz

Volkswagen yetkilileri, alacağınız her km başına 0,4 litre yakıt tasarrufu sağlayacağını söylüyor. Hibrit sistemlerde frenleme ve yavaşlamada ortaya çıkan enerji lityum iyon bataryalarına şarj olarak geri gidiyor. Başka bir adaptöre ihtiyacınız olmadan kendi kendini şarj edebilen bir hibrit sistem olacak yeni Golf araçlarında.

Hibrit modeli ile birlikte Turbo gecikmesinin de minimuma düşürüleceği ve performans isteyen kullanıcıların da mutlu hissedeceği söyleniyor. Golf hibirt modelindeki motor seçenekler 1.0 ve 1.5 litrelik TSI olarak belirtildi. 80 km hızlara kadar sadece elektrik motorunun gücü ile hareket edebiliyor. 

6 ve 7 iler DSG şanzımanda ise şu anlık bir değişim belirtilmemiş durumda. Bütün markaların Tork konventörlü modellere geri döndüğü düşünülürse, Volkswagen kendi altyapısından vazgeçmeyecek gibi duruyor. 

GTI modellerinde ise 300 beygirlik 2.0 litre turbo’lu bir motorun kullanılmak istediği de yine söylentilerin arasında yer buluyor. Detaylarından bahsetmedikleri bir motor seçeneği de, TGI (Sıkıştırılmış doğal gaz ile çalışan) versiyonunda olabileceğinin bilgisini verildi.

Yeni Golf Hibrit modeli ise 2020 yılının başlarında ülkemizde yerini almaya başlayacak. 

Yeni Dış Tasarım

Elde edilen casus fotoğraflar ile birlikte Yeni Golf aracının nasıl görüneceği biliniyor. Daha uzamış bir gövde ve teknolojiye neredeyse tam olarak uyum sağlamış bir otomobil. Otomobilin aynaları da biraz aşağıya alınmış durumda bu da rüzgar gürültüsünü büyük ölçüde azaltacak bir yenilik olacak. 

Arka farlarda büyük devrimsel bir yenilik ile geleceğinin söylentisi çıkmaya başladı. Telefonunuzdan kontrol edebileceğiniz bir arka led far görebiliriz. Bu daha önce yapılmamış bir yenilikte olacak. 

Yenilenen Volkswagen Golf Kokpiti

Etkinlikte ayrıca yeni Golf modelinin kokpit kısmı da gösterildi. 2020 yılında çıkacak olan yeni modelde artık klasik görünümden uzaklaşıp modern dizayna geçilmiş gibi görünüyor. İç yaşam alanlarının bu denli değişmesi birçok kullanıcı mutlu edecektir.

Sürüş ekranı ve multimedya alanındaki modern tema beğenilen en büyük özelliklerinden biri oldu. Ayrıca radikal bir karar alan Volkswagen ekibi, otomatik vitesli modellerinde vites topuzunu kaldırıp kokpite uygun bir hale getirmişler.

Multimedya ekranı 10 ila 12 inç arasında olacağı da söyleniyor. Multimedya ekranı, sürüş ekranı ile ince bir yapıda yer alması genel iç yaşam alanı için çok ferah bir görüntü yaratıyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir