Uzun Mesafe Yapabilen BMW i3 Türkiye'de
Hibrid Haberleri

Uzun Mesafe Yapabilen BMW i3 Türkiye’de

Artık Daha Pratik Bir Araç Karşımızda …

2014 senesinden bu zamana kadar popülerliğini koruyan BMV i3 elektrikli mobilite alanındaki yenilikleri göze çarpıyor. BMV i3 yeni nesil olan yüksek voltajlı piller sayesinde pil hücre hacmini 120 amper s çıkararak günlük kullanımda yaklaşık 260 km mesafe performansı sunuyor ve bu değer kullanım aralığına bağlı olarakta 335 kilometreye kadar da çıkabiliyor.

Her bir tanesini 12 lityum- iyon depolama alanına sahip , 8 modülden oluşan bataryalarıyla BMW i3 bir önceki nesillerine göre ve kullanıcılarına %30luk bir mesafe artışıda sunuyor. 8 sene ve maksimum 100.000 km batarya garantisi verdiği BMW İ3  modüler tasarımıyla Borusan otomotiv yetkili servislerine de onarım ve batarya değişimi konusunda kolaylık sağlıyor.

eDrive teknolojisiyle beraber gelen BMW i3 170 bg güç sunan elektri motoru ile 0’dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede çıkabiliyor. Kalktığı andan itibaren kesintisiz güç sunan BMW eDRİVE teknolojisi sessiz sürüş performansıyla da konforo en üst seviyeye çıkarırken emisyonsuz oluşuyla da çevreci sürüş keyfi sağlıyor.Hızlı şarj istasyonlarından yapılan dolum işlemlerinde de ortalam 40 dk ile %80 doluluk oranına gelen araç kısa şarj süresiyle de sehir içi kullanımda da kolaylık sağlıyor.

ChargeNow kartla beraber Eşarj sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilen BMW i3’ün sahipleri ek olarak 100 Tl’lik bedelsiz kullanım hakkına da erişmiş oluyor.  Bütün BMW  i3 sahiplerinde geçerli olan şarj süresini de ciddi ölçüde düşüren BMW İ Wallbox kullanıcıların arzu ettiği lokasyona da ücretsiz bir şekilde kurulmaya devam etmekte.

Ülkemizde de yollarla buluşmuş olan BMW i3  407.800 TL’den başlayan fiyatlar ile  Borusan Otomotiv Yetkili Satıcılarında alıcılarını bekliyor.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir