Ünlü Marka Almanya'da Batarya Fabrikası Kuracak !
Hibrid Haberleri

Ünlü Marka Almanya’da Batarya Fabrikası Kuracak !

Opel markasının  Ceosu olan Michael Lohscheller, firmanın Almanya’da  Kaiserslautern şehrine  batarya fabrikası kuracaklarını söyledi. Şirketin ortağı Saft’la beraber yapacakları bu yatırımın bütçesi ise 1 milyar euro olarak duyuruldu.yeni bir batarya fabrikası inşa edeceğini duyurdu.

” Yapacağımız bu yatırımla elektrikli otomobillere geçişler için ciddi bir başlangıç olacak ‘ diye belirten Lohscheller ; ‘Ortağımız olan Saft’la beraber yapacağımız bu yatırımla 2 bin kişiye iş olanağı sağlayacağız ‘ diye konuştu.

Opel markasının  Kaiserslautern’de  inşa edilecek yeni fabrikası, Volkswagen Grubu’nun Salzgitter’da kurmuş oldukları tesisten sonra Almanya’da araç üreticisi aracılığıyla açılacak ve işletilecek olan 2. batarya fabrikası olacak.

Almanya elektrikli otomobiller için batarya yuvalarının Avrupa’da üretimleri olacak olan yatırımları desteklemek kaydıyla 1.0 milyar euro ayırdı.Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ‘de Salı günü yaptığı konuşmada batarya yuvalarının desteklenmesi için bütçelerinden 1.0 milyar euro ayırdıklarını ve bu batarya yuvalarının Avrupa’da üretimleriyle ilgilen  pek çok konsorsiyum olduğunu belirtti.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir