Türkiye'nin İlk Yerli Otomobil'inin Fabrika Tanıtım Tarihi Açıklandı
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Türkiye’nin İlk Yerli Otomobil’inin Fabrika Tanıtım Tarihi Açıklandı

Yerli Otomobilimizin Fabrikasının Tanıtım Tarihi Belli Oldu.

2019 yılının  Aralık ayında tanıtımı yapılan yerli aracımızda yeni bir gelişme daha yaşandı. Üretimi için  Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulacağı söylenen fabrikanın tarihi belli oldu. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ana gündem konusu olan yerli aracımızın fabrikası için bir toplantı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya katılan Bursa Milletvekilleri ile Oda Borsa Başkanları’na yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Bunların yanında da fabrikanın kuruluş tanıtımınında 12 Mart’ta Gemlik’te olmasına karar verildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ; Bursa’nın çok ciddi ölçüde ekonomik bir güç olduğunu söylerken potansiyelinin de bir bütün olarak kullanılmasıyla ülke ekonomisine katkısının daha da fazla olacağını söyledi. Bursa Ticaret Borsası Başkanı ile  TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı da  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na  Bursa iline vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür etti.

Ülkemizin yerli aracının üretimi için TSK‘nın Gemlik’te bulunan 4 milyon metrekarelik arazisinin 1 milyon metrekarelik kısmını tahsis etti. Yatırım maliyeti 22 milyar TL olarak belirlenen fabrikada toplam olarak 5 ayrı model üretimi gerçekleştirilirken 4.323 kişiye de iş imkanı sağlayacak.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir