Türkiye'de En Çok Satılan Elektrik ve Hibrit Otomobiller
Hibrid Haberleri

Türkiye’de En Çok Satılan Elektrik ve Hibrit Otomobiller

Otomotiv sektöründeki “elektrikli otomobil” tüm gücüyle değişime devam ediyor . Bu değişim altında tüm önde gelen  markalar tam ve yarı elektrikli araçlarını piyasaya tanıtmaya devam ediyorlar. Bu günlerde  yüzlerle söylenen  elektrikli motorlu araçların model sayıları önümüzdeki  beş yılda  binin üstüne çıkmayı hedefliyor.

Geride bıraktığımız 2019 senesinde  Türkiye’de yirmi beş çeşit  elektrik motorlu araç modeli satıldı. Satılanlardan bazıları  kabloyla şarj edilen  hibrit motorlu araçken,bazıları ise  tamamen elektrikli bazıları da  kendini  şarj edebilen  özellikler sahip  hibrit motorlu otomobilleri satın alanlar oldu. Ayrıca ülkemizde altyapısı en uygun şarj istasyonu olan hibrit motorlu araçlar zirvenin sahibi oldu diyebiliriz. .

Ülkemizde üretimi yapılan  Toyota Corolla Hybrid ile Toyota C-HR araçlar  en çok talep gören ve satılanlar arasındaydı. Ayrıca  bu iki modelin fiyatlarına bakıldığında araçlara devlet teşvikinin de çok fazla katkı sağladığı hemen göze çarpıyor. Smart EQ ForTwo  en ucuz ve tamamen elektrikli araçta 157 bin TL satış fiyatına ve 16 adet satışa sahiptir.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir