Hibrit Otomobillerin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?
Hibrid Haberleri

Toyota Hibrit Modellerinde Karını Arttırdı

Toyota’dan yapılan açıklamaya göre, hibrit teknolojisinde ileri gelen markalardan biri olan firmanın bütün  dünyada olduğu gibi  Türkiye’de de  hibrit araçların  satışında ciddi artışlar gözlemlendi. Toyota  2019 yılı içerisinde  10 bin 696  tane hibrit araç satışı gerçekleştirmiş olup Türkiye’de ki satışları içindeki hibrit araç oranlarını  bir önceki yılda yapılan satışlara oranla % 217 artırdığını belirtti.Belirtilen oranlarla  Türkiye’de 2019 senesinde satışı gerçekleştirilen 11 bin 974 hibritli otomobilin % 96’sını  Toyota markası gerçekleştirmiş oldu.

Toyota ayrıca 2018 senesinde de  3 bin 373 tane  hibrit araç satışları ile de bütün binek araç pazarları  içinde  % 0,69 olan payını 2019 senesinde %2,8’e yükseltmiş oldu. Böylelikle marka , hibrit araç pazarında  zirveye yerleşerek liderliğini de korumaya devam ediyor.

İstanbul Toyota’nın Hibrit Araçlarına En Fazla İlgi Gösteren İl Oldu 

Markanın hibrit otomobil çeşitlerine  en yoğun ilgi İstanbullulardan geldi. İstanbul’da satışı gerçekleştirilen her üç Toyota modelinden ikisi hibrit teknolojisine ait araçlardan oldu.. Corolla Hybrid en fazla talep gören hibrit modellerinin başını çekerken, onu C-HR Hybrid modeli takip etti. Türkiye’de üretimi gerçekleştirilen Corolla Hybrid 2019 senesinde toplam olarak  7 bin 595 satış rakamına ulaştı.

Bu satışı 2 bin 588 adediyle yine üretimi  Türkiye’de gerçekleştirilen  Toyota C-HR Hybrid serisi takip etti. Avrupa ise  dokuz adet hibritli  Toyota  otomobil modeli piyasaya sunulurken, Türkiye’de ise piyasaya sunulmuş  tüm  binek Toyota otomobil modellerinin  birer hibritli modeli bulunmaktadır. Sunulan modeller arasında ise  , Yaris Hybrid, Corolla Hybrid, Toyota C-HR Hybrid, Camry Hybrid ve  RAV4 Hybrid modelleri yer alıyor.

Hibrit Otomobiller Avrupalılarında Tercihi Oldu

Marka dünya çapında on dört buçuk milyonu aşan hibrit  otomobil satışının yanında  ise Avrupa’da toplam olarak hibrit araç  satışlarının payını bir önceki senenin aynı dönemine göre satışlarını yükseltti. 2019 senesinde Avrupa’da 562 bin hibrit otomobil satışları gerçekleştiren markanın  hibrit araç satış oranı ise % 52’yi bulurken , Batı Avrupa’da da  hibrit araç satış oranı  payı % 63’e yükseltmiş oldu.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir