Toplumun 2030 Yılından Beklentisi Sürücüsüz Otomobiller Oldu
Hibrid Araba

Toplumun 2030 Yılından Beklentisi Sürücüsüz Otomobiller Oldu

Dassault Systèmes adına CITE Research’nin  hazırlamış olduğu raporun sonuçları 2030 senesinin şehirlerin trendiyle bakış açılarına ilham oluyor.

Seyahat, satın alma ve yaşam  şekillerimizi tamamıyla değiştiren mobilite özelliği hayatımızı tüm yönüyle değişime uğratıyor. Geleceğin sistemi olarak görülen mobilite,  günümüzde farklı  ülkelerde oturmuş sistemlerden  çok  daha farklı olacaktır; nedeni ise devasa ve ciddi  yeniliklerin tam ortasına  bireyleri ve seyahat alternatifini yerleştirecek olmasıdır. Ulaşım sağlayanların daha hızlı ve daha güvenli  bir şekilde hareket etmelerini sağlayacak pratik çözümler geliştirmek adına  ulaşım sistemlerine  yatırımlar yapılarak yeni politika araçları ile  gelişmiş özgün ve yaratıcı tasarımlar, yeni akılcı çözümler ile  ileri teknolojiler geliştirmeyi gerektiriyor. Çevre kirliliği ve trafik sorunu da bunları önemli kılan sebepler arasındadır.

2030 yılına gelindiğinde ise  mobilite özelliği, daha çok hizmet odaklı ve sürdürülebilir bir nesil  mobilite sistemi özelliğine  yaklaşmış olacak. Bu durum Türkiye için de oldukça  kritik bir önem sahip; çünkü TR  hibrit ve de  elektrikli araç satışlarını artırmayı hedefliyor buda  tüm büyük  elektrikli ve hibritli otomobil üreticilerini  üç sene içinde piyasaya elektrikli otomobili sunmaya hazırlıyor.

Bu kapsamda, Ulaşım ile Mobilite sanayisinin  geleceğini araç alternatifleriyle çeşitlendiren, ve mobilite ile ulaşım sahalarında önemli rolü olan Dassault Systèmes, 2030 yılında  mobilite içerikli  araştırma yayımlayarak ulaşımın geleceğimizle ve  teknoloji olarak ilerlemenin davranışlarımıza nasıl etki edeceği üzerinde ciddi ve önemli bilgiler aktardı. Dassault Systèmes’in adına  CITE Research araştırma holdingi  ABD’li 1.000 yetişkin insanla internet konulu anketler düzenledi. 19 ila 29 Kasım 2018  arasında yapılan  anketlerde , kullanıcıların seyahat,ev ve  perakende alanlarında müşteri deneyimlerinin  beklentilerini ortaya çıkarmış oldu.

Katılımcıların çoğunluğu eletkrikli ve hibrit otomobillerin 2030 senesinde kullanabileceğini tahmin ediyor

Yapılan anket çalışmasına katılanların çoğu  2030 senesinde  hibrit veya elektrikli otomobillerin çoğalmasını ve  yaygın bir  hale geleceğini öngörüyor  ve  yaklaşık 4/’ü  bu tarz  bir otomobile  sahip olacağını söylüyor. ( %71’i şarjlı hibrit  ve yahut elektrikli otomobil  kullanacağını düşünürken %75i ise hibrit düşünüyor). Katılımcıların yarısında fazlası ilse otonom bir otomobil (%63), insansız otomobil (%57)  ve yahut hyperloop treni (%51) kullanacağını öngörüyor.

Erkek katılımcıların arasında  ise şarjlı elektrik otomobil(%75), otonom otomobil (%69), insansız otomobil(%64), hyperloop treni (%56) ile kişiye özel  hava taksisi (%43) kullanma hevesi çok yüksek. Hane gelirleri  yüz bin doların üstünde olanların da ankete konu olan teknolojileri kullanma  hevesi ve beklentisi oldukça yüksek.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir