Hibrid Haberleri

Tesla’nın Dünya Genelindeki Satış Rakamları 1 Milyonu Aştı

Tesla Yükselişine Büyük Bir Hızla Devam Ediyor..

Tesla 10 Mart 2020 tarihi itibariyle 1 milyonunca modelin üretimini gerçekleştirmiş oldu. Modelin ise yeni crossover Tesla Model Y‘nin  bir benzeri olduğu açıklandı.

Bugün ise Tesla otomobil satış rakamlarının 1 milyona kadar ulaştığını duyurdu. Yapılan açıklamada bu orana Nisan’ın ortalarında ulaşılmış. Böylece otomotiv devi Tesla dünya çapında 1 milyon adet elektrikli aracın satışı gerçekleştiren ilk elektrikli araç üretici olmayı başardı. Dünya çapında bu zamana kadar BYD 370.000 Nissan ise 500.000 adet elektrikli araç satışı gerçekleştirmiştir.

Otomobil devi Tesla’nın en çok  satışını gerçekleştirdiği modellerin Model Y ile Model 3 olduğu söyleniyor. Şirket üretim kapasitesini de kısa süre içinde yıllık 800.000 adede yükseltmeyi hedefliyor. Böylelikle 2 milyonluk dünya genelindeki satış rakamlarını önümüzdeki 2 yıl içinde ulaşılacağı öngörülüyor.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir