Tesla Rakiplerini Geride Bıraktı
Hibrid Haberleri

Tesla Rakiplerini Geride Bıraktı

Amerika’da merkezi olan elektrikli otomobil şirketi Tesla piyasa değerini ilk defa 100 milyar doların üstüne çıkardı. Şirketin hisseleri Salı gününde yaşanan %3.6lık bir yükselişin hemen ardından hisse başına 566 dolara çıkmış oldu.Bu gelişmelerin sonrasında Wall Street Research’ün tahmini hedef fiyat açıklamasından sonra Tesla hisselerinde yaşanan artış % 7.2 ‘ ye yükselmiş oldu..

2003 senesinde kurulmuş olan ve sadece 17 yılda çok büyük başarılara imza atan Tesla elde etmiş olduğu bu piyasa değerleriyle uzun seneden beri sektörde yer almış Wolkswagen’i geride bıraktı ve Toyata’nın arkasından dünyada en değerli 2. otomobil markası unvanını sahip olmuş oldu.

https://www.hibridhaber.com/?p=452&preview=true
Tesla Rakiplerini Geride Bıraktı

Firmanın piyasa değeri ise sürdürülebilir bir durumda 100 milyar doların üstünde kalması sonucunda Tesla’nın başında olan milyarder isim Elon Musk’ın da , para mükafatının sadece 346 milyon dolarlık bir kısmını kendisine alacağı duyuldu.

New Street Research’ün  analistlerinden olan  Pierre Ferragu, Tesla’nın 2025 senesinden  sonra yıllık bazda  2 ila 3 milyon otomobil  satışı gerçekleştirerek  otomotiv sektöründe lider olacağı düşünülüyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir