Tesla Fabrikası İçin Ağaç Kesimine Almanya'dan İzin Çıktı
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Tesla Fabrikası İçin Ağaç Kesimine Almanya’dan İzin Çıktı

Fabrikanın inşaatına verilmiş olan  durdurma kararı bozuldu 

Dünyanın çeşitli bölgelerinde fabrika kurarak elektrikli otomobil sektörüne öncülük eden TESLA , Almanya’da ki Gigafactory’nin inşaat aşamasında problemler yaşamıştı. Çevreci gruplar tarafından fabrikanın Berlin yakınlarında bir ormanlık alanda kurulacak olmasına bölgenin doğal yaşamı ile su kaynaklarının olumsuz etkileneceğini belirterek dava açılmıştı. Bu dava üzerine şirket inşaat çalışmalarını durdurmak zorunda kalmıştı.

Tesla firmasının  Almanya’daki ilk elektrikli otomobil ile batarya fabrikasının kurulmasına yönelik alınan geçici durdurma kararı sonrasında mahkeme planlanmış olan üretim yerinin bulunduğu arazi üstündeki ağaçların kesilmesinde bir sakınca olmadığına dair karar aldı. Mahkeme vermiş olduğu gerekçeli kararında inşaat sahasındaki çalışmaların yasal gerekliliklerin yerine getirdiğini söyledi. Bu karar neticesinde 92 hektarlık ormanlık alanında yok olacağı belli oldu.

https://www.hibridhaber.com/?p=549&preview=true

Tesla  Almanya’da Brandenburg eyaletinde ve  Berlin’in yakınlarındaki Grünheide kentinde kurmayı planladığı üretim fabrikasında senede 500 bin elektrikli araç üretmeyi hedefliyor. Tesisin 2021 senesinin ortalarında tamamlanmış olması bekleniyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir