Tesla Model S, 643 KM'yi Geçen İlk Elektrikli Aracı Oldu
Hibrid Araba

Tesla Almanya’da Elektrikli Araç Fabrikası Kuracak

Elektrikli araçların üreticisi olan Tesla’nın  yöneticisi Elon Musk, şirketinin  ABD dışında kurulacak olan  ikinci fabrikasını Almanya’nın başkenti olan Berlinin  yakınlarında faaliyete geçeceğini söyledi.

Berlin de   Auto- Bild Group tarafından  43.  düzenlenen “Altın Direksiyon” ödül töreninde açıklama yapan   Musk, “Gigafactory 4” olarak adlandırdığı   fabrikanın Almanya’nın başkenti olan Berlinde olacağını  söyledi.

Musk,  konuşmanın ardından sosyal medya hesabı olan Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada  “Giga Berlin” olarakadlandıralacak fabrikada pil, güç aktarma takımları ile  araç üretimi olacağını ve üretilecek ilk otomobilin adının ise  “Model Y” olacağını duyurdu. factory tesisi bulunan tesla  ABD dışında  ilk fabrika açılmasını da geçen yıl için  Çin’de açmaya karar vermişti. Berlin’de kurulacak olan  fabrika için Tesla’ya finansal teşvikler  verildiği söylenirken, fabrikanın ise 2021’de faaliyete geçmesi  bekleniyor. Söz konusu açılacak  tesisin ise  10 bin kişiyi istihdam  olanağı sağlayacağı hesaplanıyor.

Bu arada da  Tesla’nın  elektrikli aracı Model 3 orta ölçekli elektrikli otomobil kategorisinde 2019 Altın Direksiyon Ödülü’ne layık bulundu. Firmanın  Model 3 elektrikli aracının fiyatları ise  Almanya’da 44 bin avrodan alıcısını bekliyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir