Suzuki Across'un Tanıtımı Yapıldı
Otomobil Haberleri

Suzuki Across’un Tanıtımı Yapıldı

Satışları Sonbaharda Yapılacak…  

Suzuki Avrupa’ da olan ürün gamını Across ismini vermiş olduğu PHEV SUV’la genişletme hazırlığında. Suzuki’nın Toyota ile yapmış olduğu ortaklığın bir ürünü olan Across temel olarak  RAV4 Prime PHEV’in iskeletini kullanıyor.

Yalnızca ilk bakıldığında bile Across’ta Toyota’nın dokunuşları kendini hemen belli ediyor. Suzuki mühendisleri de otomobilin kendine has tasarımı olması için ellerinden gelen gayreti göstermişler. Büyük bir ızgara sahibi olan otomobil ince farlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Otomobilin satışları ise bu sonbahar itibari ile başlayacak.

Across’un kaputu altında da 2.5 lt benzinli motor ile 2 tane elektrikli ünitenin oluşturmuş olduğu hibrid sistemde var. Otomobilin taban kısmına yerleştirilmiş olan 18.1 kWh’lik batarya paketiyle her 2 aksa yerleştirilmiş elektrik motorlarını da besleyecek. İçten yanmalı motoru  175 beygir güç üretimi yapabilirken elektrikli motorları toplam olarak 234 beygir güç üretimi yapabiliyor. Şimdilik resmi veriler daha açıklanmasa da otomobilin  RAV4 Prime’ın 302 beygirlik bir çıkış gücüne de ulaşması bekleniyor.

Suzuki yalnızca elektrik gücüyle 75 km mesafe sunuyor. WLTP standartlarına bakılırsa km yalnızca 22 g karbondioksit salınımı yapan otomobilin 180 km/sa azami bir hız gücüne sahip.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir