Porsche'nin Elektrikli Taycan Modelinin Türkiye'deki Fiyatı !
Hibrid Haberleri

Porsche’nin Elektrikli Taycan Modelinin Türkiye’deki Fiyatı !

Araç Bu Sene Şanslı 50 Kişinin Olacak

Geride bıraktığımız 2019 senesinin Eylül ayında tanıtımı yapılan ve performans verileriyle dikkatleri üstüne toplayan tamamen elektrikli olan Porsche Taycan modeli ülkemize gelmeye hazırlık yapıyor. Taycan modelinin ilk örnekleri Haziran ayından itibaren ülkemize gelecek. Akıllardaki soru ise bu yeni Porsche Taycan modelinin ülkemizdeki fiyatları ne olacak ?

Edindiğimiz bilgilere göre başlangıç fiyatı olarak 160 bin eurodan satışa sunulması planlanan Taycan’ın Turbo çeşidinin de 200 bin euro ile Turbo S modelinin de 250 bin eurodan başlangıç fiyatı olarak alıcılara satışa  sunulacak. Ekstra  özellikleri ile de otomobilin fiyatları da dahada artacak.

Markanın Türkiye ayağından gelen açıklamaya göre de Taycan modelinin ülkemizde sadece 50 kişiye teslimi olacak. Buda demek oluyor ki bu modeli isteyenlerin 1 yıl beklemesi gerekecek.

Bu yeni elektrikli Taycan modeline  performans açısından bakarsak; 625 bg güç üretimi yapan Turbo modeli 0’dan 100 km/s hıza 3.2 s çıkış yaparken 450 km mesafe sunuş hizmeti sağlıyor. Turbo S modeli de 0 – 100 km/s hıza 2.8 s çıkıyor ve 412 km mesafe sağlıyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir