Porsche Hibrit Bir 911 Üretmek İstiyor !
Elektrikli Araçlar

Porsche Hibrit Bir 911 Üretmek İstiyor !

Ancak Teknoloji Olanakları Buna Fırsat  Vermiyor… 

911 düşüncesi tamamen saf Porsche sevenleri biraz rahatsız edebilir.Ancak otomotiv dünyasındaki değişimlere baktığımızda aracında elektrikli olacağı kaçınılmaz bir son. Tabii porsche yetkililerin bu konuda ne zaman adım atacağı henüz belli değil.

911 Porsche’nin de elektriklenme hususundan bahseden patron Frank-Steffen Walliser ” İşin ‘belirli değişkenlerinin’ arzu edilen seviyeye ulaşmasıyla birlikte olabileceğini söyledi. Yalnız aracın önündeki engel ağırlığı ile hibrid sisteminin aracın içine  nasıl sığdırılabileceği.

Autocar’a demeç veren Frank Walliser: ” Otomobil küçük olduğundan her şeyi düzgün bir şekilde paketleme yapamayabiliriz. 2+2  sistemi ile otomobilin görünümünü değiştirme düşüncemiz yok. Çünkü bütün bunlar 911’in en büyük parçaları.” diye konuştu.

Marka 911 hibrid üstünde uzun zamandır çalıştıklarını söyledi ancak teknolojinin ise henüz istenilen seviyede olmadığını belirtti. Tıpkı  McLaren’in de değindiği gibi aşırı ağırlığın 911’in sürüş performansını etkileyebileceğini düşünüyor.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir