Polestar , Çin'deki Genişleme Planı Hakkında Açıklamada Bulundu
Hibrid Haberleri

Polestar , Çin’deki Genişleme Planı Hakkında Açıklamada Bulundu

Daha Fazla Paya Sahip Olmak İstiyor… 

Volvo’nun  ev markası Polestar genişleme planı hakkında açıklamalarda bulundu. Tesla‘nın kontrolünde olan Çin’in elektrikli araç pazarı Polestar tarafından rekabete açık hala getirilecek.

Polestar’ın Çin’de bir tane showroom’u bulunmaktadır. Yeni modeli olan Polestar 2’yle Tesla Model 3’e doğrudan rakip olan marka , Temmuz’da bölgeye ilk gönderimlerini  yapmış olacak. Senenin 3. çeyreğinde ise bayi sayısı 20’ye yükseltilecek.

Automotive News Europe’un yaptığı habere göre Polestar 3. parti bayileri kullanılmadan doğrudan kendisi satışını gerçekleştirecek. Böylece otomobilin fiyatlarının da yükselmemesinin önüne geçilmiş olacak.

Tesla’nın da Çin’de 50 tane showroom’u olduğunu söyleyelim. Araç pazarında varlıklarını devam ettiren Nio’nun 110 , Xpeng’in de 200’den daha fazla bayisi bulunmaktadır . Çin’de elektrikli araç pazarındaki rekabette her geçen gün dahada artıyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir