Otomotiv Endüstrisi Çin'de Yükseliş Gösterdi
Otomobil Haberleri

Otomotiv Endüstrisi Çin’de Yükseliş Gösterdi

Covid-19’un Etkileri Şaşırtmaya Devam Ediyor… 

Korona virüs salgını tüm sektörlerle birlikte dünya otomotiv sektörünü de derinden etkiledi. Covid-19‘un etkilerini üzerinden atmaya başlayan Çin’de ise yavaş yavaş işler düzene girmeye başladı. Çin’de üretim tesisleri faaliyetlerine dönerken tüketiciler de yeniden alışveriş yapmaya başladı.

Korona virüs salgınından sonra hızlı bir şekilde yükselişe geçen Çin’in otomotiv endüstrisi Nisan’da 2 senedir görülmeyen bir artışı da göstermiş oldu.  Ülkede satışlar 2 senedir sabit şekilde düşüş gösterirken ilk ayda %4.4 lük yükseliş yaşandı.Yükselişteki en büyük pay ise yeni satış ve tanıtımların oldu.

Çin’de önemli otomobil fuarları iptal edilirken önemli otomotiv markalarından biri olan  SAIC Motor Corp ‘ta kendi otomobil fuarını düzenledi ve bir çok markanın da modellerinin tanıtımını yaptılar.

Satışların artmasındaki diğer önemli faktör ise kullanıcıların çevrim içi çözümleri tercih etmesi oldu. Bir çok kullanıcı başlarda çevrim içi servislere yanaşmasa da şuan ülkede en popüler satın alım yollarından biri oldu.

 

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir