Nissan Ariya Modelinin Tanıtımı 15 Temmuz'da Yapılacak !
Hibrid Haberleri

Nissan Ariya Modelinin Tanıtımı 15 Temmuz’da Yapılacak !

Japonya’da Üretimi Gerçkleştirilecek Olan Çevreci SUV’un Satışı  ABD’de  Olacak

Nissan elektrikli SUV’u Ariya üretimi 15 Temmuz 2020’de  gerçekleşiyor. Automotive News’in yaptığı habere göre de Nissan bunun haberini yıllık hissedarlar toplantısında söyledi ve modelin tüm dünyada satılacağını belirtti.

Geçtiğimiz senenin ekim ayında konsept hali ile karşımıza çıkmış olan Ariya markanın ProPilot 2.0 isimli otonom sürüş asistanı paketine de sahip olmuş olacak. Tek ve çift motor düzenleri ile satışı gerçekleştirilecek olan 0 emisyonlu mesafe değeri de 483 km  civarlarında olması bekleniyor.

İlk  olarak Japon pazarına sürümü yapılacak daha sonra da ABD ile Avrupa  pazarına satılacak. Nissan aracın üretimini EV fabrikasına dönüştürdüğü Tochigide yapacak.

Gelen ilk bilgilere göre ise yeni Ariya ABD pazarına 2021 yılının ikinci döneminde ve  40.000 $ fiyatla girecek.  Tesla Model Y , Volkswagen ID.4 ve Ford Mustang Mach-E gibi modellerle de rekabete girecek olan Nissan Ariya modeli markanın 18 ayda tanıtımını yapacağı 8 EV’ninde ilki olmuş olacak.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir