Mercedes Çoğu Modellerinde Üretim Sonlandırması Yapacak !
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Mercedes Çoğu Modellerinde Üretim Sonlandırması Yapacak !

Masraflarını azaltmak isteyen ünlü marka motor ile platformları sonlandıracak.

Otomotiv  sanayisinde elektrikli otomobillerle başlayan bu yeni dönemde piyasadaki bir çok firmanın da zorlanmasına sebep oldu. Sektörde yaşanan bu değişimin de markaların birbirleriyle rekabet edebilmeleri için büyük yatırımlar yapmasını zorunlu kılıyor. Bu yatırımlar içinde firmalar rakipleriyle  ya ortaklık ilişkisi kurarak ya da masraflarını kısma yolunu tercih ediyor.  Masrafları kısma seçeneğini tercih eden Mercedes-Benz de maliyetlerini kısmak için bazı modellerinde , motor ile platformlarda üretimlerini durdurma kararı aldı.

Mercedes markasının Ar-Ge sinin başında olan Markus Schafer, Autocar portalına yapmış olduğu açıklamada  ‘Birçok yeni tam elektrikli model sunduğumuz için ürün portföyümüzü gözden geçiyoruz. Son birkaç yılda yaşadığımız büyümenin ne kadar karmaşık olduğunu bildiğimiz için elbette mevcut ürün serimizi gözden geçiriyoruz. Amacımız yalnızca bazı modellerin bazı versiyonlarından vazgeçmek değil, aynı zamanda platformlar, motorlar ve diğer bileşenler de buna dahil.”  diye konuştu.

Hangi modeller de üretimi durduracağını belirtmeyen Schafer  SL, G-Serisi, AMG GT  ile S-Serisi’nin adlarını söyleyerek bu modelleri kendi platformlarına ait otomobiller olduğunu belirtti. Sözlerine devam eden Ar-Ge müdürü Schafer: ‘Gelecekte, birçok otomobil için aynı platformu kullanacağız ve sonuçları çok yakında göreceksiniz’.e konuştu ve markanın en pahalı ile egzotik modellerinin de seriden kaldırılabileceğini vurguladı.

Ar-Ge müdürü  V12 ile V8 motorlarıyla ilgili net bir bilgi vermese de bu motorların Euro 7 emisyon standartlarında olacağını söyledi.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir