Koenigsegg Markası En Hızlı Modeli Olacak Jesko Absolut’un Tanıtımını Yaptı
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Koenigsegg Markası En Hızlı Modeli Olacak Jesko Absolut’un Tanıtımını Yaptı

Marka Bugüne Denk En Hızlı Otomobili  Jesko Absolut’un Tanıtımını Gerçekleştirdi.

Koenigsegg firması yaklaşık bir sene önce Jesko modelinin tanıtımını yaptığında aracın 300 mph (490 km/s ) hıza kadar çıkacak yeni bir modelini planladıklarını duyurmuştu. Normal koşullarda iptal edilmeseydi Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılması planlanan ateşli versiyonun tanıtımı online olarak gerçekleştirildi. Hiper  araç üreticisi firma yeni çıkaracakları modelin adını  Jesko Absolut olduğunu açıkladı.

Maksimum hız performansı şuan paylaşılmayan Absolut’un ünlü markanın üretmiş olduğu ve üreteceği en hızlı otomobilinin olduğunu söyledi. “Olağanüstü hızlara” kadar çıkabildiği kaydedilen yeni modelin bugüne kadar üretilmiş olan bütün otomobillerden daha hızlı olduğu belirtildi.

Aerodinamik revizyonlara sahip olan aracın 0.278 gibi etkileyici bir sürtünme katsayısına da sahip olan hiper aracın maksimum bastırma gücünün de  1,400 kg olduğu söylendi. Aerodinamiklerin analizleri içinde 3,000 s harcanırken otomobilin tasarım ile mühendislik bölümlerinin tamamlanması da 5,000 saatten uzun sürdü.

Koenigsegg firması Jesko Absolut modelinin tam kalbinde olan 5.0 lt çift turbolu V8 motor , E85 yakıt ile 1,600 bg güç ile 1,500 Nm Tork üretimi yaparken, 95 oktan benzinle de 1,280 bg güç ile 1,000 Nm tork sunuyor.  Otomobilin boş ağırlığı da 1,320 kilogram olarak söyleniyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir