Karma'dan İlk Elektrikli Model Geliyor !
Hibrid Haberleri

Karma’dan İlk Elektrikli Model Geliyor !

Firma Geçtiğimiz Ay Tanıtılan E-Flex Platformunu Kullanacak….

Firma’nın Revero ailesi elektrik gücüyle genişlemeye hazırlık yapıyor. Spor araç üreticisi olan marka yeni modeli olacak olan Revero GTE’nin detaylarını da paylaştı. Karma’nın ilk elektrikli modeli olacak Revero GTE 2021 yılında karşımızda olacak.

Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan E-Flex alanını kullanacak olan otomobil hakkında henüz çok kesin bilgiler de olmadığını sizlere söyleyelim. Yapılan açıklamada otomobilin 2 farklı versiyon ile çıkış yapacağı gelen bilgiler arasında.  İlk versiyonda  75 kWh’lık bataryası ile 322 km mesafeyle gelecek. İkinci versiyon ise  100 kWh’lık batarya ve 483 km mesafeye sahip olacak.

Şarjı konusunda da iddialı olacak olan yeni model Revero GTE 150 kilowatt hızlı şarj desteği sağlayacak. Otomobil şarj desteği sayesinde otomobil yarım saat içinde şarj seviyesini 0’dan %80’e çıkaracak. 11 kW’lık ev çıkışlarında da otomobil bir gecede şarj olabilecek.

Otomobilin performans verileriyle alakalı konuşmaktan geri duran firma , modelin 0-96 km/s hızlanmasını 3.9 s tamamladığını belirtmiş.  Tüm bunlarla birlikte otomobil ilerleyen zamanlarda  “hyper-range”  versiyonuyla da çıkacağını doğrulamış oldu. Versiyonda otomobilin 644 kilometre mesafeye de sahip olmasını sağlayacak.

Kaynak: Motor1

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

One Reply to “Karma’dan İlk Elektrikli Model Geliyor !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir