Jaguar Land Rover Hidrojen ile Çalışacak Olan SUV Geliştirme Hazırlığında
Otomobil Haberleri

Jaguar XE ile XF Bir Modelde Birleşiyor

Hatcback ve Seda Olarak Modelde Sunulması Düşünülüyor… 

Jaguar XF yakın bir zamanda tanıtımı yapılacak olsa da uzun vadede belirsizlik yaşıyor. Bu durum XE için de geçerli tabi.  İngiliz basınında yer alan haberlere göre 2 sedan modelin üretimi durdurularak tek bir modelde satımı gerçekleştirilecek.

Son birkaç senedir satışlarında düşüş yaşayan Jaguar 2 sedan modelini de yeni bir modele dönüştürerek bu düşüşü sonlandırmak istiyor. Autocar’ın  yapmış olduğu habere göre 2 modelin yerini alacak olan aracın kompakt bir sedan olacak ya da küçük bir hatchback gövdesi ile olacak.

Jaguar’ın tasarım patronu Julian Thomson’da Autocar‘la  yaptığı röportajında ”Küçük araçlar geliştirmek istiyorum ve şu an doğru zaman gibi .” diye konuştu. “Jaguar’ın  daha çok genç müşterilere ve  kadınlara hitap edebilecek globak ürüne ihtiyacı var. Kaliteli tasarım, verimli araçlar, lüks ve keyif veren araçlaristeyen müşterilerimizin için çok ideal bir markayız biz .” diye devam etti.

Konuşmalarından anladığımız kadar ile yeni gelecek aracın hatchback bir gövde tipiyle sunulması kuvvetli ihtimal. Daha önceden de hiç girmediği bir segmente girecek olan ingiliz üreticisi daha genç ve yeni müşterilere hitap etmiş olacak.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir