Jaguar Land Rover Hidrojen ile Çalışacak Olan SUV Geliştirme Hazırlığında
Otomobil Haberleri

Jaguar Sedan’a Devam Dedi !

SUV Modası Her Geçen Gün Artsa da Jaguar ‘SEDAN’ Diyor…

Ünlü marka Jaguar her geçen gün artan SUV modasına  dahil olarak  SUV sayısını da artırmaya devam ediyor. F – Pace ile başlatılan bu adım E-Pace ve % 100 elektrikli L-Pace ile seyretti.

Jaguar  daha çok couper ve sedan modelleri ile tanınırdı ancak günümüz koşullarına da ayak uydurması gerekiyor. Ama ünlü marka geçmişinde sıkça görmüş olduğumuz sedan modellerinden vazgeçmeye hazır değil.

F-Type modelini yenileyen ve yeni nesil olan XJ sedan üstünde çalışmalarına devan eden Jaguar’ın  Amerika Birleşik Devletleri Departmanının CEO’su olan  Joe Eberhardt, MotorTrend‘le yapmış olduğu röportajda 4 kapılı modellere sadık kalacaklarını belirtti.

“Endüstri içerisinde sedanların geleceği çok zor. Rakiplerimizin çoğu bu kasa tipini terk ettiğini açıklıyor. Ancak bizim böyle bir niyetimiz yok. Aslında F-Type’ı yenilememiz, Jaguar olarak spor otomobillere de inandığımızı gösteriyor. Belki eskisi kadar talep yok ancak bu modeller markamızın kalbi ve ruhu için çok önemli.

Ünlü marka Jaguar’ın sedan modellerinden vazgeçmeye pek niyeti yok fakat gelecekteki model sayısı, tasarım konsepti ile geliştirme yönünden değişimler olabilir ve gövde tipi zamanla elektrikli modellere çevrilebilir.

“Sedanları bırakmayacağız. Bu konu tartışmaya kapalı. Tamam, belki görünümleri değişebilir; ya da geliştirme felsefesini değiştirebiliriz. Mesela XJ’nin yeni jenerasyonu elektrikli olacak. Belki biraz farklı olacak ama o hâlâ bir sedan olacak.”

Kaynak: Motor1

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

One Reply to “Jaguar Sedan’a Devam Dedi !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir