Jaguar Land Rover Hidrojen ile Çalışacak Olan SUV Geliştirme Hazırlığında
Hibrid Haberleri

Jaguar Land Rover Hidrojen ile Çalışacak Olan SUV Geliştirme Hazırlığında

Hidrojenli SUV Tamamen Ekip Çalışması Ürünü Olacak !

Hidrojen yakıtı kullanan otomobiller elektrikli modeller kadar ünlü ve popüler olmasa da bu üreticileri olumsuz anlamda etkilemiyor. Dünyada yeteri miktarda olan gazı kullanan araçlar elektrikli araçlardan daha fazla mesafe imkanı sunuyor.  I-Pace’in  sağlamış olduğu başarıdan sonra Jaguar Land Rover şimdide bu alana girmek için hazırlık yapıyor.

Auto Express ekibinin sunmuş olduğu bilgilere göre Jaguar hidrojen yakıt ile çalışacak bir SUV üzerinde çalışmak için hazırlanıyorlar.  Project Zeus  ismi verilen otomobil devlet desteğiyle daha şimdiden 90 milyon $ bir yatırım almış. Bu proje ise  birden çok markayla beraber bir ekip işi olarak ortaya koyulacak.

Söz konusu markalar arasında  Marelli Automotive Systems, Delta Motorsport ve UKBIC gibi firmalar yer alıyor.Bu markaların çoğu alternatif yakıtlı otomobiller üretiyor ve hidrojen teknolojisini de her zaman bir adım öteye taşımak için çalışıyorlar.

Elektrikli araçlar gibi donanım ve çevreli olan bu otomobiller yakın bir gelecekte dünyanın çok önemli bir parçası haline gelecek.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir