İtalyan Otomotiv Sektörüne Corona Zararı !
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

İtalyan Otomotiv Sektörüne Corona Zararı !

% 15 lik Bir Düşüş Bekleniyor

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı kısa bir sürede saran Corona virüs salgını dünya ekonomisinde ve birçok sektörle beraber otomotiv dünyasında da etkilerini  ciddi şekilde devam ettiriyor. Bir çok üretici üretimlerini durdurmasına rağmen , insanlar da sokağa çıkmama konusunda da çok dikkatli davranıyor. Çin’den sonra salgının en şiddetli görüldüğü yer olan İtalya’ da da durum pek iç açıcı değil.

Otomotiv endüstrinin ortak seslerinden  olan UNRAE yapmış olduğu açıklamasında bu kötü gidişatın İtalya’da % 15 lik bir daralmayı harekete geçireceğini söyledi. Başkent Roma’dan da yardım isteyen dernek “zamanında ve ciddi” şekilde gerekli önlemler alınmadığı sürece sektörde felaket bir son beklenildiğini söyledi.

UNRAE derneğinin genel başkanı olan Andrea Cardinali, Ocak ila  Şubat aylarındaki pazar trendlerine baktıklarını ve şuanda bile sektörün %7lik oranda daraldığını gördüklerini belirtti. Bu oranın tam olarak 135.000  otomobile eş olduğunu söyleyen Genel Başkan  Cardinali yıl sonunda bu durumun daha da artabileceğini belirtti.

Gerekli önlemlerin zamanında alınmazsa yıl sonunda %15 lik bir daralma yaşanabileceğini de söyleyen genel başkan bu oranın  300.000 adeti  de aşabileceğini vurguladı. Genel Başkan  Cardinali, otomotiv sektörünün İtalya ekonomisinin de  %10 ‘unu oluşturduğunu ifade etti.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir