İngiltere'den Hibrid Satışları İçin Yeni Karar !
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

İngiltere’den Hibrid Satışları İçin Yeni Karar !

İngiltere‘ den yeni karar ;Hibrid’de başta olmak üzere fosil yakıtla çalışan tüm otomobillerin satış yasağını 2035 yılına kadar uzattı.

İngiltere hükümetinin almış olduğu yeni kararda benzinli , hibrit otomobil ve yeni dizelli otomobillerin satış yasağı için süreyi 2035 yılına kadar uzattı. 

İngiltere hükümetinden gelen açıklamada  daha önceden 2040 yılını düşündükleri satış yasağını iklim değişikliği ile mücadele planı alanında benzinli , hibrid otomobil ve yeni dizel benzinli otomobillerin satışlarını 2035 yılına kadar uzattıklarını söyledi.

Yapılan açıklamada dikkat çeken bir diğer nokta ise  ingiliz hükümetinin hem benzinle hem de elektrik ile çalışan hibrid otomobillerin ilk defa yasak altına alması dikkatlerden kaçmadı.

Başbakan Boris Johnson, 2020 Kasım ayında İskoçya’nın Glasgow şehrinde yapılması planlanmış olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı kapsamında dün yapılan toplantıda ; ‘ Ülke olarak , toplum olarak , gezegen ve bir tür olarak harekete geçmemiz gerektiğini biliyoruz.’ diye konuşmuştu.

İngiltere hükümeti ise daha önceden ülkelerinde sera gazı emisyonunu indirme kararı almış ve 2050 sene itibaren %0 seviyelerine indirmeye söz vermişti.

https://www.hibridhaber.com/?p=476&preview=true

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir