Honda Clarity Electric Üzücü Haber Geldi
Elektrikli Araçlar Hibrid Araba Hibrid Haberleri

Honda Clarity Electric Üzücü Haber Geldi

 Elektrikli Sedan Piyasadan Çekildi  

Ünlü otomotiv markası Honda 2017 New York Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Clarity Electric’i “Uygun fiyatlı, Orta boyutlu, Beş kişilik ve Bataryadan Beslenen İlk Elektrikli Otomobil” olarak tanıtımını yapmıştı. Japon otomotiv markasının büyük bir heyecan ve umutla piyasaya sürdükleri 0 emisyonlu sedan 25.5 kWh’lik  bataryasıyla sunmuş olduğu 143 kilometre mesafesiyle rekabetin gerisindeydi..

USA Today‘in yaptığı habere göre de Honda bu durumun altından kalkamayan   Clarity Electric’i piyasadan çekme kararı almış. % 100 elektrikli araç modeli yollardan ayrılsa da  plug-in hibrit ile  yakıt hücreli çeşitlerinin satışları 2020 boyunca devam edecek.

2019 senesinde 3 çeşidiyle toplam olarak  11 bin 654 adet  satış yapan Clarity’ye olan  ilgi ve talep  2018 senesine oranla % 42lik bir azalma yaşamıştı. En çok satan model ise  plug-in hibrit  olmuştu. Bunun  nedeni de Clarity Electric’in yalnızca kiralanabilmesi ve  Clarity Fuel Cell’in Kaliforniya dışında satılmamasıydı.

Honda markasının %80 şarj  seviyesine 30 dk çıkan hızlı şarj seçeneği sunan ilk model olan  Clarity Electric  bu seçeneğiyle ilgi çekici gibi gözükse de sadece 114.5 kilometre mesafe imkanı sunmasıyla büyük bir dezavantaja sahipti.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir