Elektrikli Aracı Satışında Tesla Zirvede
Hibrid Haberleri

Hibrit Otomobillerin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ?

Hibrit otomobillerin özünde, çok az benzin kullanarak daha  fazla  yol mesafesi alabilmektedirler. Kısacası elektrikli  motor takviyesiyle beraber, çok az  benzin kullanılarak, kısa yol veya  daha uzun yol mesafesi gitmenizi sağlayan yeni bir teknoloji modelidir.

Bunları yapabilmesi için, trafikte giderken veya  çok düşük  hız seviyelerinde elektrikli motorun çalışması gerekmektedir. Yüksek hız seviyelerine  çıkıldığında ise aynı benzinle çalıştırılan motor faaliyete geçmeye başlıyor. Bu durum aslında gereksiz ve fazla benzin tüketimini kısıtlayan teknolojidir. Araçlarda  kalk-dur  yapıldığı sırada benzin kullanım süresi  çok daha yüksek olmaya başlıyor. Hibrit yani elektrikli motora geçildiğinde ise , benzin kullanılmamış oluyor bu durumda çevreyi ve maddi koşulda  da kullanıcıları pozitif  bir  etkiyle dönüş sağlamış oluyor.

Elektrikli Otomobillerin Avantajları ise şöyle ; Daha az benzin kullanılmasına rağmen yüksek bir performans sergiler , vites geçişlerinde kolaylık sağlar, elektrik üretimi yaptığından ekstra şarj etmeye gerek yoktur, trafikte fazla kullanılan benzini minimuma düşürüyor, çevreyi rahatsız eden motor gürültüsü yok, çevreye dost özelliğiyle zehirli gaz salınımı oldukça düşük seviyededir.
Ancak bu kadar avantajın yanında bazı dezavantajları da vardır. Onlar ise ; Diğer araçlara göre maliyetleri biraz yüksektir ve hız severler için beklentiler tam olarak karşılayamıyorlar.
admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir