Hibrit Kervanına Renault Megane, Captur Hibrit de katılıyor
Hibrid Haberleri

Hibrit Kervanına Renault Megane, Captur Hibrit de katılıyor

Hibrit Kervanına Renault Megane, Captur Hibrit de katılıyor

2020 yılında birçok araç üreticisi piyasaya hibrit modellerini satmayı düşünüyor. Renault Megane kendi kitlesini çok memnun edecek bir atılım ile Megane Hibrit versiyonunu ürettiğini açıkladı. Kendi yaptıkları basın açıklamasında Clio, Captur ve Megane için hibrit versiyonlarını çıkaracaklarını duyurdular. 

Prototip versiyonu ile karşımıza çıkan Megane, hafif makyaj ve ufak değişimler ile ortaya çıkmış gibi duruyor. Tasarımsal değişiklerden daha önemli olarak Hibrit modellinin detaylarına bakalım.

2020 Renault Megane Hibrit

Yakıt tüketimi çok az olan Megane, hibrit versiyonu ile birlikte kullanıcılara daha az yakıt tüketen bir model olacağının sinyallerini veriyor. Dur – kalk trafikte, şehir içi kısa ulaşımlarda elektrikli motorun gücünü de kullanmak isteyen Renault, yaklaşık 48 km menzilli hibrit versiyonunu 2020 yılında çıkaracak.

Performans bakımından da sorun yaşamayacak Fransız araç üreticisi eski modellerinde kullandığı Turbo benzinli motorunu da yeni Megane ‘da kullanacaktır. Fakat motorun gücü ve torkunun ne kadar olacağı daha bilinmiyor. 

2020 Renault Captur Plug-in Hibrit

Boyutlar büyüyen Captur, yenilenen dış tasarımı, jantları ve LED ön ve arka farlara sahip tasarımı ile sürücülerin gözlerini ışıldatmaya geliyor. Birçok kişileştirme özelliği ile Captur modelini istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. 

536 litrelik bagaj hacmi ile Captur, yine sınıfının en geniş bagaj hacimli aracı olma unvanını da elinden bırakmıyor. 

Araç üzerinde görülebilen iki yakıt kapağı Captur modelinin bir Plug-in hibrit olduğunu gösteriyor. Plug-in hibrit, elektrik motorunun bataryasını dışarıdan şarj edebildiğiniz versiyonlara denilmektedir. Clio modelinde kullanılan E-Tech, Captur modelinde de kullanılacaktır büyük ihtimalle.

2020 Renault Captur 100 ila 155 beygirlik, 1.0 – 1.3 benzinli motor seçenekleri ile mağazalarda yerini alacak. Dizelde ise sevilen motoru 1.5 dCi 95 ve 115 beygirlik iki seçenek kullanılacak. 

Captur Hibrit, 40V motor gücüne sahip elektrikli motor ile 90 beygirlik 1.6 litre benzinli motorun bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Megane hibrit ‘in gittiği menzile benzer olarak 40 – 48 km sadece elektrikli motor ile yol alabilecek. Reanult’un aldığı çok fazla sayıda hibrit patenti ile birlikte hibrit araçlara yeni bir soluk getireceği belli gibi duruyor

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir