Güney Kore Kia Sorento'nun Tanıtımını Yapacak
Hibrid Haberleri

Güney Kore Kia Sorento’nun Tanıtımını Yapacak

2020 Kia Sorento’nun tanıtım lansmanı kendi üretim yeri olan Güney Kore’de olacak.

Kia Sorento modelini Türkiye’de son olarak 2015 ile 2016 senelerinde satışta görmüştük. Ayrıca Kia Sorento, yalnızca  2.0 CRDi motor gücüyle satılmasına rağmen çok yüksek bir vergiye ve fiyata sahip idi. Bu nedenden dolayı pekte iyi bir satış rakamlarına ulaşamamıştı.Bu gelişmelerden ötürü 2017 ve sonraki yıllarda ülkemizde Kia Sorento modelini bir daha görmedik.

Son nesil olan modeli  altı yıldır  piyasada dolaşan  Sorento bu sene içinde nihayet 4.nesline kavuşmuş olacak. The Korean Car Blog’un   kendi sitesindeki haberine göre yeni nesil Kia Sorento 17.02.2020 tarihinde kendi ülkesi olan Güney Kore’de bir  tanıtım lansmanıyla piyasanın beğenisine sunulacak.

Kia, son model Sorento’nun hibrit veya  plug-in hibrit özelliklerine de sahip olacağını şimdiden belirtti. Ve daha ileri ki zamanlarda ise dördüncü nesil olan Sorento’nun hidrojen yakıtlı bir modelinin de olacağını söylüyor.Ayrıca  tüm bu söylemlere göre hibrit özelliklerinin otomobilin tanıtım günüyle netlik kazanıp kazanmayacağı şuanlık  bilinmiyor.

Bir başka bilinmezlik  de yeni Sorento’nun nasıl bir motor özelliklerine ev sahipliği yapacağı ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusu. Türkiye’de şuan Suv satışları yüksek olsa da satışı gerçekleştirilen her bir  aracın bir kaçı C-SUV ile B-SUV segmentlerine ait modelleri oluyor.  Yani  bu verilere bakılarak D-SUV segmentinin satışlarının çok fazla yüksek olmadığı da açıkça  belli oluyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir