Geely Mercedes'le Olan İlişkilerini Güçlendirmekte Kararlı !
Otomobil Haberleri

Geely Mercedes’le Olan İlişkilerini Güçlendirmekte Kararlı !

Şirket şuan Daimler’in %9.69 luk Hissesini Elinde Tutuyor… 

İlk olarak Çin‘de görülen ve daha sonra tüm dünyaya yayılan korona virüs salgını otomotiv sektöründe ciddi zararlara yol açtı. Çoğu otomobil üreticisi de bu krizi aşmak için mali destek arayışında. Bu zarardan sadece üreticiler değil otomobil kiralama şirketleri de  ciddi hasarlar aldı. 

Tabii bu virüsün ortaya çıktığı Çin ekonomik olarak en çok zarar alanlar arasında. Çin’in otomobil satışları bir önceki senenin aynı dönemine oranla % 7,9 bir düşüş yaşandı. Korona virüs salgınının etkisinin geçmeye başladığı Çin’de otomotiv satışları da toparlanma görülmeye başlandı. 

Ülkenin de en yüksek hacime sahip olan markası Geely virüs salgınından sonra çok güçlü bir dönüş yapmak istiyor.. Edindiğimiz bilgilere göre Geely’nin patronu dünyanın en büyük markasından olan Daimler’le bağlarını güçlendirme niyetinde.  Reuters’in  yaptığı habere göre ise Geely’nin yönetim kurulu başkanı olan Li Shufu, Mercedes-Benz’in çatı markasıyla firmalarının ilişkilerini daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor. 

Geely şuanda Daimler’in % 9.69 luk hissesine sahip. Geely’nin kurucusu olan Shufu hisse alımı için ortalama 9 milyar $ harcamıştı. İki firma daha sonra da Smart markası için %50-50 bir ortaklık da kurmuşlardı.

Otomotiv sektöründe iddalı bir büyüme gösteren Geely sadece Daimler değil Polestar, Volvo , Lotus , Proton ile Lynk & Co’nun da hisselerie sahip.  

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir