Ford Transit Hibrit Modelleri İle Artık Türkiye'de
Hibrid Haberleri

Ford Transit Hibrit Modelleri İle Artık Türkiye’de

Hibrid Modeller % 23’e varan Bir Akaryakıt Tasarrufu da Sağlıyor… 

Ford ticarinin en sevilen üyelerinden biri olan Transit  , Transit Custom ve Tourneo segmentlerinin tek ve ilk modelleriyle %23lük bir akaryakıt tasarrufu sunuyor.

Ford markasının ülkemizde üretimi olan lider ticari modelleri arasında olan Transit Van Hibrit ile Transit Custom Van Hibrid  yeni  2.0 EcoBlue Hibrit 170 PS dizel motorla sunulurken Tourneo Custom Hibrit de daha fazla performans ve yüksek çekiş gücüne sahip olan EcoBlue Hibrid 185 PS versiyonuyla müşterilerine sunuluyor.

Ford ticari otomobil modellerinde sunmuş olduğu yenilikçi Hibrid teknolojilerinde verimli , güçlü ve gelişmiş olan  2.0 Eco Blue dizel motoruna destek olacak ikincil güç kaynağı 48 voltluk bir lityum iyon batarya ile beraber sunmakta.  Ancak bu batarya tek başına otomobili harekete geçirmiyor dizel motoru destekleyerek yakıt tüketiminde bulunuyor. Düşük hızlarda da sağladığı gelişmiş tork tepkisiyle daha keyifli bir sürüş deneyimi de sağlıyor.

EcoBlue Hibrit motorlar ise şarj etmeye gerek duymadan 2 yöntem ile kendiliğinden şarj olabiliyor. Rejeneratif Fren özelliği de bataryanın frenleme sırasında oluşan ve boşa giden enerjiyi tekrardan kullanarak şarj edilmesine imkan sağlıyor ve motora entegre edilmiş jeneratör sayesinde de mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek bataryayı şarj ediyor.

2020 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödüllü olan Transit Custom Van Hibrid sunmuş olduğu  170 PS 2.0 litre Eco Blue dizel motor hibrid versiyonuyla şehir içi kullanımlarda %17 e ulaşan bir yakıt tasarrufu öngörüyor. Otomobil şehir içi kullanımda 6.2 litre / 100 kilometre , şehir dışında ise 6.1 litre / 100 kilometre yakıt tüketime oranlarına sahiptir.

Yeni Ford Transit Van Hibrid 208.300 TL’den başlayan fiyatla, Transit Custom Van Hibrit 198.100 TL ve Tourneo Custom Hibrit de 302.300 TL’den başlayan fiyatlarla Ford Yetkili Servislerinde anahtar teslim olarak müşterilerini beklemekte.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir