Ford Otomobil İçindeki Yüzeyleri Korumaya Çalışıyor
Otomobil Haberleri

Ford Otomobil İçindeki Yüzeyleri Korumaya Çalışıyor

Kullanılan El Dezenfektanları Otomobil Yüzeylerine Zarar Veriyor… 

Korona virüsünden sonra yeni normal hayatımızın en önemli ihtiyacı artık dezenfektanlar oldu ancak gün içinde temas ettiğimiz bütün yüzeylerde aşınma ve yıpranmaya neden oluyor. Yolcular ve sürücüler işlerini hallettikten sonra sık sık el dezenfektanları kullanıyorlar.

El dezenfektan kullanımı yolcu ve otomobil sahiplerinin sağlıkları açısından hayati önem taşısa da dokundukları otomobil içi yüzeylerde ve parçalarda aşınma ve yıpranmalara neden oluyor. Dezenfektanların içerisindeki etanol gibi kimyasallat erken yıpranmalara ve kötü görüntülere sebebiyet veriyor.

Yaşanılan bu durumu çözmek harekete geçen Ford mühendisleri ise uzun süredir kullanılan  malzemeler üstünde yeni ürünler test ediyorlar. Bu testler sonucunda ise araç içi yüzeylere neyin temas ettiği fark etmeksizin iyi görünmeye devam etmeleri için koruyucu kaplamaların kimyasal yapıları yeniden formüle edildi. Bu testler ayrıca otomoil içindeki plastik ürünler ile eşya depolama gibi yan ürünleri de kapsayabilecek.

Ford Avrupa’nın tecrübeli  malzeme mühendisi Mark Montgomery ; ”El dezenfektanları son zamanlarda korona virüs salgını sebebiyle oldukça artış gösterdi. Zararsız gözüken kimyasal içeren ürünler dahil iç yüzeylerde temas halinde bulundukları yüzeylerde yıpranma ve aşınmalara sebep oluyor ve kullanılan dezenfektanlar böcek kovucu , güneş losyonlarından çok daha fazla zarar veriyorlar .” diye konuştu.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir