Ford Olmasaydı Eğer Amorak Bitebilirdi !
Otomobil Haberleri

Ford Olmasaydı Eğer Amorak Bitebilirdi !

Ford Sayesinde Amorak İkinci Jenerasyonunu Görebilecek 

Ford ile Volkswagen ilk olarak 2019 senesinde duyurdukları ortaklık planlarını sonunda sonuca bağladı.  Volkswagen tarafından yapılan bir açıklamada Amorak’ın 2. jenerasyonu 2022 senesinde Ford’un Güney Afrika’da olan tesisinde üretime geçeceği söylenmiş ve otomobilin gelecekteki Ranger’le aynı alanı da paylaşılacağı belirtilmişti. Ford olmasaydı eğer Amoruk’un da üretimden kalkabileceğini de ilk kez duymuş oldu.

Volkswagen Ticari Araçlar ‘ın bu hafta yayımlanmış olan basın açıklamasında sözlerine yer verilen Thomas Sedran “Ford’la ortaklığımızdan sonunda müşterilerimizde faydalanabilecek. Bu ortaklık olmasaydı yeni Amorok geliştirilmemiş olacaktı. 2020 yılında 10’ncu senesini kutlayacak olan Amarok Ford’la ortaklık kurulmasaydı bu neslin sonunda aşamalı bir şekilde üretimden kaldırılmış olacaktı. ” 

Ford ile Ranger ikilisinin haricinde Ford, 2 markanın da kullanabileceği 1 ton taşıma kapasitesine sahip olacak bir minibüsle orta boyutta bir de pick-up geliştirecek. VW’de aynı şekilde kullanılmak üsere küçük boyutta bir van tasarımı yapacak. Bunlarla beraber elektrikli otomobiller , altyapı mimarileri ve otonom teknolojiler de ortaklık içinde yer almış olacak.  

Ford, stratejik ortaklıkta Avrupa pazarında satabileceği bir EV modeli için VW’de MEB  elektrikli otomobil platformunu kullanacak. Şirketlerden yapılan açıklamaya göre ürünlerin yaşam döngüsü süresince toplam oalrak 8 milyon adet üretim gerçekleştirilmesi planlanıyor.  

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir