Ford Fiesta Hibridlendi !
Hibrid Haberleri

Ford Fiesta Hibridlendi !

Başlangıç Fiyatı da 20.000 £uro’un Altında 

Ford B segment modeli olan Fiesta’da yakıt tasarrufu adına “mild-hybrid” ekledi. 1.0 hacimli olan EcoBoost motoruna hafif bir hibrid desteğiyle 2020 Fiesta modelleri 155 ile 125 beygir güç üretimi yapabilecek.

Puma sistemiyle aynı olan hafif hibrid sistemi 48 Volt’luk 2.cil batarya ile besleniyor olacak. 2020 model yeni Fiesta’lar hibrid desteği ile benzinli olan motorlarda olası  kayıpları da telafi etmiş oluyor. Ford markasının söylemlerine göre de 125 beygirlik modelde %5’e kadar da bir yakıt tasarrufu yapacak.

1.5 Litrelik EcoBoost motordan beslenen ST  ve  giriş seviyesi donanımı hariç Fiesta’lar da sunulacak hafif hibrid sistemi için istenen başlangıç fiyatı 19.860 €uro. Bu fiyat 16 çağlı jantlara , navigasyon hizmeti sunan 1.0 EcoBoost Titanium ve arka park sensörleri için de geçerli olacak.

UK’da en fazla satılan model olan Fiesta’nın 100 beygirlik 1.0  EcoBoost modellerine de gelen güncellemelerle 3 silindirden bir tanesini kapatma özelliği gelmiş oldu.

Ford 125 beygirlik  bir Fiesta’ya 7 ileri otomatik şanzıman özelliği de ekleyerek vites kutusuna 100 beygirlik 6 ileri manuel 1.0  EcoBoost’lara oranla % 15 daha verimli çalıştığını gözlemlemiş.Teknoloji de ise adaptif hız sabitleyici , otomobilin çoğu fonksiyonuna uzaktan erişim özelliği  sağlayan FordPass Connect ve Sync3 multimedya özellikleri gibi yenilikler de gelmiş bulunmaktadır.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir