Elektrikli Araçlar

Elon Musk Tesla Roadster’ın Ertelendiğini Duyurdu

Firmanın İlk Spor Otomobilinin Gelmesi Ertelendi 

Tesla şirketinin 2017 senesinde tanıtımını yaptığı tam elektrikli spor otomobili Roadster, markanın en merak edilen modeli. İlk yeni modelin 2020 senesinde piyasaya çıkacağını belirten firmanın tarihleri pek net değil. Geride bıraktığımız günlerde elektrikli tır Semi’nin ertelendiğini söyleyen firma  tam elektrikli spor aracı Roadster’inde ertelendiğini söyledi. 

Elon Musk Roadster’in ertelenmesini de youtuber Joe Rogan’la yaptığı röportajda söyledi. Spor otomobilin üretiminin ertelenmeyeceğini belirten Elon, Roadster’dan da önce firmanın ulaşması gereken hedefleri olduğunu söyledi. En erken 2022 senesinde spor aracın piyasaya çıkacağı anlaşılmış oldu.

Firmanın hedefleri ve planları arasında ilk sırayı Tesla Model Y üretiminin artırılması Gigafactory’nin üretime geçmesi , Tesla Semi ile Cybertruck ve Şangay’da olan Gigafactory’nin genişletilmesi yer alıyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

One Reply to “Elon Musk Tesla Roadster’ın Ertelendiğini Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir