Datsun Kapanırken Nissan Kemer Sıkmaya Hazırlanıyor
Otomobil Haberleri

Datsun Kapanırken Nissan Kemer Sıkmaya Hazırlanıyor

Japon Marka Kemer Sıkma Politikasıyla Tasarruf Etmeye Çalışacak…

Ünlü otomotiv markası Nissan’ın eski CEO’su olan  Carlos Ghosn’un  karışmış olduğu skandaldan sonra  işleri normale döndürmek adına izleyeceği adımlar ay başında belli olmuştu.  Bloomberg ise bir çok  fabrikasını kapatma içinde olan Nissan’ın bu ay içinde yayınlayacağı üç yıllık plana ulaşmayı başardı. 

Bloomberg yakın bir ismi de kaynak göstererek Nissan‘ın sabit giderlerinden 300  milyar (JAPON YENİ) şuan günümüz kuruyla yaklaşık olarak  19.551.982.890 TL kısıtlama yapmak istediğini belirtti. Korona virüs salgını sebebiyle geleceği , Mazda ile diğer otomobil markaları gibi pek iç açıcı görünmüyor. Dünya genelinde fabrikaları ile bayilerini kapatmak zorunda kalan Nissan , son zamanlarda eski kalan yelpazesinin de etkisiyle satışlarının düşmesine engel olamadı.

Bir diğer yandan ise marka Nepal, Endonezya , Güney Afrika, Hindistan ve Rusya pazarlarında 2013 senesinde dönen Datsun’u  ise bir kez daha kapatmaya hazırlanan Nissan , yapmış olduğu açıklamalara ek olarak  bir fabrikasını daha kapatacak. Böylelikle üretim faaliyetlerini tamamıyla durduran tesis sayısı 13’e yükselmiş oldu.  Pazarlama ve araştırma bütçesini de düşürmeyi planlayan marka üretim kapasitesini de yılda 5.4 milyon adede düşürmeye hazırlanıyor.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir