Dacia'nın Elektrikli Modelinin Üretimi Türkiye'de Mi ?
Hibrid Haberleri

Dacia’nın Elektrikli Modelinin Üretimi Türkiye’de Mi ?

Renault‘un alt markasından biri olan Dacia‘nın Türkiye’ de üretilecek söylentilerine karşı Renault’un Avrupa Başkanı olan Philippe Buros bir açıklama yapmıştı.

Başkan yaptığı açıklamada, Avrupa’da hala daha elektriklenme modeli olmayan birçok markanın var olduğunu ve Dacia’nın da yakın bir zamanda % 100 hibritli ve elektrikli modeller üreteceği planları olduğunu ve bu zamanı 2 ila 3 sene olarak belirlediklerini söylemişti ancak bu modellerin üretim yerlerinin neresi olacağı hakkında bir bilgi vermemişti.  .

Ortalıkta dolaşan söylentilere göre bu üretim yeri Türkiye olabilir. Dacia ile üretim konusunda bağlantı kurmak zor olsa da Renault’un B segmentinin temsilcisi Clio Bursa’da üretiliyor ve bu modelinde yakın bir zamanda hibrit modele sahip olacağını bir kez daha hatırlatalım sizlere.

Yine ortalıkta konuşulanlara göre Dacia’nın elektrikli modelinin üretim yeri de Bursa olacak.İlk etapta 500 adet bir üretim planı düşünülmüş olsa da bu rakamın bir çok test üretim sürecinin olacağını ve zamanla üretiminde artış olması bekleniyor.Çünkü böyle bir rakam Avrupa’nın talebini pekte karşılayacak bir oranda değil.

Şuan için hangi modelde elektriklenme olacağı bilinmemekle beraber otomobilin Türkiye ve Avrupa pazarında oldukça başarılı bir satış rakamlarına ulaşmış olan SUV DUSTER modeli olması büyük bir ihtimal dahilinde.Düşük kullanım masrafları ile paketlenme için büyük hacim sunan bu aracı daha çok tutulan bir model olmasını sağlayabilir.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir