Çin'de Otomobil Satışları Artmaya Devam Ediyor
Otomobil Haberleri

Çin’de Otomobil Satışları Artmaya Devam Ediyor

Satış Rakamlarında İlginç İstatistikler Göze Çarpıyor… 

Covid-19 salgınının başlangıcı olan Çin‘de otomotiv sektöründe artışlar devam ediyor. 2020 Nisan’dan bu yana olumlu rakamlar açıklayan Çin Haziran’da geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre % 12lik bir artış göstermiş.

Çin Otomobil Üreticileri Derneği’nin verilerine göre de 3 aydır artış yaşayan sektör toplamda 2.3 milyon araç sayısına ulaşmışlar. Ancak derneğin paylaşmış olduğu verilerde göze çarpan detaylar var.

Korona virüs salgınında bu yana  pick-up hafif ticari ile minivan modellerinde satışlar büyük bir artışla zirveye yerleşmiş durumda. Bütün sektörün sadece 4/1 ini oluşturan pazar geride bıraktığımız ay % 63 lük bir artış yaşamış. Binek  araç satışlarında da yalnızca % 1.8lik bir artış göstermiş.

Korona virüs salgınından bu zamana kadar artış gösteren elektrikli araç satışlarında da Haziran’dan beridir bir düşüş gözleniyor. Bu düşüşe rağmen artış gösteren markalardan birinin Tesla olduğu göze çarpıyor. Haziran satışlarının  Geely ile Ford markaları açısından da iyi olduğunu belirtelim.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir