CATL'dan İki milyon KM'lik Batarya Haberi Geldi !
Hibrid Haberleri

CATL’dan İki milyon KM’lik Batarya Haberi Geldi !

Talep Olabileceği Halinde Üretime Geçeceklerini Duyurdu… 

Batarya şirketi olan CATL  2 milyon km ömürlük bir batarya geliştirdiklerini söyledi.  Batarya şirketinin müşterileri içinde Daimler, Honda, Toyota , Tesla , BMW , VW ile Volvo var. 

Şirket Tesla’yla beraber 1 milyon km ömre dayanabilecek batarya üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Açıklanan bataryanın Tesla’yla üzerinde çalıştıkları batarya mı yoksa başka bir batarya mı olduğu şuanlık bilinmiyor.  Batarya şirketi olan CATL’ın  başkanı Zeng Yuqun, firmanın 2 milyon km batarya mesafesi içinde sipariş almaya hazır olduklarını söyledi. 

“Batarya için sipariş alırsak üretmeye de hazırız.” diye konuşan şirketin başkanı Zeng, Bloomberg’le yaptığı röportajda bataryanın şuan sundukları bataryaların ortalama %10 daha fazla bir kapasiteye sahip olduğunu belirtirken ömrünün de ortalama 16 sene ve 2 milyon km olduğunu belirtti.

Bloomberg’in yaptığı habere göre  Tesla’da kullanılan pillerin ortalama 250 bin km ya da 8 seneye kadar garanti süresi veriyor. Ama CATL tarafından geliştirilmiş olan bu yeni pillerin garanti süresini de oldukça uzatıyor. Teknik  eleştirme yapanlara göre de bu pillerin kullanıma sunulması elektrik motorlu otomobilleri tercih haline getirmiş oluyor. Bu yeni nesil pillerin ise ne zaman kullanıma sokulacağı henüz bilinmiyor. 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir