Bir Erteleme Haberi Daha Geldi !
Otomobil Haberleri

Bir Erteleme Haberi Daha Geldi !

Korona Virüs Salgını Nedeni ile Grand Cherokee ve Jeep Grand Wagoneer Tanıtım Tarihlerini Erteleme Kararı Aldılar

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya etkisi altına alan Korona virüs salgını otomotiv sektörünü de ciddi ölçüde etkiledi. Daha önceden üretimlerine ara veren firmalar arasında olan Fiat Chrysler Automobiles , Ram Rebel TRX ve Jeep Grand Cherokee tanıtımlarını ertelemişti.  Automotive News’den ortaya atılan bir iddiaya göre Jeep Grand Wagoneer ‘de tanıtımını iptal etmiş.

Automotive News ortaya attığı iddialarının arkasında FCA’a ile 15 Nisan’da tedarikçileriyle yapmış olduğu toplantının olduğunu belirtmiş.  Yapılan toplantıda Grand Wagoneer ve Jeep Grand Cherokee üretimlerini 3 ay ertelediğini söyleyen yetkililer , Rebel TRX  için de kesin bir tarih vermekten kaçındı.

Toplantıda FCA’nın Kuzey Amerika’ da ki faaliyetlerine de ne zaman başlayacağına dair fikirlerde paylaşılmış. Firma , Meksika’ da ki tesislerinde 20 Nisan’ da üretime başlamak istediklerini söyledi. Açılınca % 100 ‘ü ile çalışacak olan tesis Ram 1500 Classic ve Ram Promaster modellerini üretmeye başlayacak.

Amerika Birleşik Devletleri’ nde de üretimin 4 Mayıs’a kadar başlamaması düşünülüyor. Charger, Challanger, Wrangler ve Chrysler 300’ün üretildiği Toledo ile Brampton tesisleri biraz daha kapalı olacak. 18 Mayıs ile de Kuzey Amerika’da ki tüm tesisler kapısını açacak.

 

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir