Bentley'in V8 Motora Veda Zamanı
Hibrid Haberleri

Bentley’in V8 Motora Veda Zamanı

61 Senedir Üretimde Olan Motora  Veda Zamanı … 

Otomotiv piyasasında değişim haberleri peş peşe geliyor. Bütün markalar elektriklenme adımı atarken bunun yanında da emisyon salınımını da düşürmenin yollarını aramakta. Bentley 61 senedir üretimine ara vermeden devam ettiği V8 motoru artık üretmeyeceğini duyurdu.  İ

İngiliz üretici markanın yapmış olduğu açıklamada 6,75 litre olan  ‘L Serisi’ V8  motoru son defa üreteceğini açıkladı. Ünlü ingiliz markanın  V8 motoru  otomotiv piyasası tarihinde en uzun süre kullanılan model olarak da tarihe geçti.  El yapımı  olan L Serisi, ilk defa 1959 senesinde Bentley S2 model araçta kullanılmak için ortalama 182 beygir güçle üretilmişti. 

V8 motorun orijinal yapılandırma ile silindir mesafesi bütün üretim yılı boyunca korunsa da seneler içinde yakıt enjeksiyonu, valf zamanlaması, tasarımı ve turbo şarj teknolojisi gelişim göstermişti. V8 motorun son versiyonu da 530 bg güç ve 1.100 Nm tork üretimi yapıyordu. 

Ünlü ingiliz marka Bentley, V8 motorun üretimi gerçekleştirilen son versiyonlarının ise önceki nesillerine oranla % 99 a kadar az emisyon salınımı yaptığını belirtti.Bu zaman kadar 36 bin tane üretimi gerçekleştirilen L serisi motor son defa Bentley Mulliner Mulsanne 6.75 Edition’da kendine yer bulacak. Son modelin üstünde de emektar olan motora saygı için grafik ve rozet olacak. 

Ünlü marka Bentley’nin ömrünü doldurmuş olan  L serisi motorunun önümüzdeki senelerde W12 motor seçeneği ile 4 lt V8 ile V6 hibrid seçenekleriyle yerinin doldurulabileceğini söyledi. Ünlü markanın batarya teknolojilerindeki yaşanan gelişmelere bağlı da tam elektrikli model de geliştirebileceğini vurguladı.

admin
30 yaşında olan Ali makine mühendisliği mezunudur. Sizlere son teknolojik araba modellerini ve mekanik bilgileri hakkında araştırmalar ve siz değerli okuyuculara sunmayı amaçlamaktadır.
http://wwww.hibridhaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir